Jak nejlépe ochočit andulku?

Andulka vlnkovaná je krásné, inteligentní a mazlivé ptáče, které se často stává milovaným domácím mazlíčkem. Aby se andulka rychle zabydlela ve vašem domově, je důležité ji správně ochočit. Jak tedy nejlépe ochočit andulku?

Nejprve je důležité počkat, až andulka dosáhne věku pěti týdnů. To je období, kdy si nejlépe zvyká na nové prostředí i lidi. Nejprve se vzájemně poznávejte skrz klec, přibližujte se pomalu, vystříhejte se prudkých pohybů i hlučnosti. Když andulka neprojevuje bázeň, můžete ji začít zvykat na ruku. Nejlépe toho dosáhnete přes podávaný klásek chutného prosa. Postupně můžete zvyšovat čas, který andulka tráví na vaší ruce.

Dalším krokem je naučit andulku vystupovat na vaši ruku. Začněte tím, že andulce nabídnete kousek ovoce nebo zeleniny, který jí položíte na ruku. Postupně můžete začít zvedat ruku s andulkou vzhůru. Všímejte si, zda andulka vystupuje sama, nebo zda ji musíte vystoupit. Pokud se andulka bojí, přestaňte a začněte znovu.

Andulka vlnkovaná je inteligentní a milující ptáče, které se rádo učí novým věcem. Ochočení andulky vyžaduje trpělivost a lásku, ale je to velmi uspokojivý proces. S dostatečnou péčí a láskou se andulka stane milovaným členem vaší rodiny.

Napsat komentář