Jak odnaučit papouška kousat?

Jak odnaučit papouška kousat?

Kousání je běžným chováním u papoušků. Je to jejich způsob, jak se vyrovnat s neznámými situacemi nebo jak se zabavit. Pokud však chcete, aby váš papoušek nekousal, je důležité mu naučit, že toto chování není přijatelné.

Prvním krokem je pochopit, proč váš papoušek kouše. To vám pomůže lépe se na situaci připravit a naučit papouška, jak se chovat. Papoušci mohou kousat, protože jsou ve stresu, nebo protože je to jejich způsob, jak se zabavit. Je důležité pochopit, jaké jsou jeho motivace, abyste mohli začít pracovat na jeho chování.

Dalším krokem je naučit papouška, že kousání není přijatelné. K tomu můžete použít metodu potrestání a odměn. Pokud mě papoušek štípne trochu silněji, řeknu „jemně“ tichým tónem a okamžitě ho přestanu „odměňovat“. Schovám ruce a nevšímám si ho. Otočím se k němu zády nebo odejdu. Počkám několik sekund, potom se vrátím a pokračuji ve hře.

Dalším způsobem, jak odnaučit papouška kousat, je naučit ho, jak se správně chovat. To můžete udělat tím, že mu ukážete, jak se správně hladit a jak se správně hrát. Můžete mu také ukázat, jak se správně přenášet, aby se cítil bezpečně.

Kousání papouška může být frustrující, ale s trpělivostí a správnou technikou je možné ho odnaučit. Je důležité pochopit, proč váš papoušek kouše, a naučit ho, jak se správně chovat. Pokud budete trpěliví a budete používat správnou techniku, můžete svému papouškovi pomoci změnit jeho chování.

Napsat komentář