Jaký pes může na palubu letadla?

Jaký pes může na palubu letadla?

Jaký pes může na palubu letadla? – Cestování s domácím mazlíčkem letadlem je dnes velmi oblíbené. Mnoho lidí se ptá, jaký pes může na palubu letadla. Odpověď je, že do kabiny pro cestující si můžete vzít pouze psa nebo kočku, pokud splňují následující podmínky.

Jaký pes může na palubu letadla?

Nejdůležitější podmínka kterou musíte splnit je, že zvíře musí být umístěno v uzavíratelné schránce určené pro přepravu zvířat s pevným a nepropustným dnem. Maximální rozměry schránky nesmí přesáhnout 43 x 30 x 27 cm (délka, šířka, výška) a její celková hmotnost včetně zvířete 8 kg.

Další důležitou podmínkou je, že pes musí být očkovaný proti vzteklině a mít platný očkovací průkaz. Některé letecké společnosti vyžadují, aby pes byl také očkovaný proti parvoviróze, leptospiróze a dalším onemocněním. Také by měl být zdravotně vyšetřen veterinářem nejméně 10 dní před letem.

Pokud se chystáte cestovat s domácím mazlíčkem letadlem, měli byste se nejprve poradit se svým veterinářem. Veterinář vám poradí, jak se nejlépe připravit na cestu a jaké jsou potřebné dokumenty.

Je také důležité, abyste si před cestou zjistili, jaké jsou přepravní podmínky letecké společnosti, kterou plánujete použít. Některé letecké společnosti mají přísnější pravidla pro cestování s domácími mazlíčky a mohou požadovat dodatečné dokumenty.

Pokud se chystáte cestovat s domácím mazlíčkem letadlem, je důležité, abyste dodrželi všechny podmínky a požadavky letecké společnosti. Je také důležité, abyste se poradili se svým veterinářem a ujistili se, že pes je schopen cestovat. Cestování s domácím mazlíčkem letadlem může být velmi zábavné a obohacující zážitek, pokud se na něj správně připravíte.

Napsat komentář