Co loví hady?

Lov hadů je v přírodě běžným jevem. Většina predátorů, kteří se živí masem, je schopna ulovit hada, který se jim příležitostně dostane do cesty. Příležitostně však loví hady mnoho druhů zvířat, hlavně lasicovité šelmy, ale i lišky, vlci, či medvědi. Na hada často zaútočí i druhy, které se jinak masem neživí. Tímto jsou známí především některé druhy afrických býložravých kopytníků, jako jsou buvoli, zebry, nebo pakoně, kteří hada úmyslně zabijí svými kopýtky.

Když se zaměříme na lov hadů lasicovitými šelmami, je třeba poznamenat, že se jedná o velmi účinnou strategii. Hady jsou schopny se velmi rychle pohybovat a skrývat se, ale lasicovité šelmy jsou v tomto ohledu ještě rychlejší. Jsou schopny hada pronásledovat až do chvíle, než jej uloví.

Kromě toho, že lasicovité šelmy dokáží hada ulovit, jsou schopny ho i zabít. Jsou schopny hada sevřít a držet jej pevně, dokud se nezadusí. Některé druhy lasicovitých šelem dokonce hada i roztrhat.

Kromě lasicovitých šelem se hady často stávají kořistí i pro jiné predátory. Lišky, vlci a medvědi jsou schopni hada ulovit, ale často jej nezabijí, ale spíše ho uchopí a odnesou do bezpečí, kde jej později sní.

Některé druhy afrických býložravých kopytníků, jako jsou buvoli, zebry, nebo pakoně, také často loví hady. Tyto zvířata jsou schopna hada ulovit svými kopýtky a zabít jej. Tato strategie je velmi účinná, protože kopytníci jsou schopni hada ulovit, aniž by se jim museli přímo přiblížit.

V neposlední řadě je třeba zmínit, že hadi se často stávají kořistí i pro ptáky. Některé druhy ptáků, jako jsou kondory, sojky, nebo orly, jsou schopny hada ulovit a přenést jej do bezpečí, kde jej později sní.

Vzhledem k tomu, že hadi jsou schopni se velmi rychle pohybovat a skrývat se, je jejich lov velmi obtížný. Přesto se jedná o běžný jevem v přírodě. Lov hadů je účinnou strategií pro mnoho druhů predátorů, kteří jsou schopni hada ulovit a zabít, nebo jej odnést do bezpečí, kde jej později sní.

Napsat komentář