Co nesmí papoušek?

Pokud jste majitelem ochočeného papouška, měli byste vědět, že existuje několik nebezpečí, která by mohla ohrozit jeho zdraví. Tady je pět největších hrozeb pro vašeho ochočeného papouška.

Teflonové nádobí. Výpary z teflonového nádobí jsou pro ptáky velmi toxické. Když se teflonové nádobí zahřívá, uvolňují se látky, které mohou být pro papouška smrtelné. Proto byste měli vždy používat nádobí z nerezové oceli nebo hliníku.

Avokádo. Jedna z mála plodin, běžně dostupná na pultech supermarketů, kterou byste v žádném případě vašemu papouškovi neměli nabízet. Avokádo obsahuje látku zvanou persin, která je pro ptáky velmi toxická.

Pokojové květiny. Některé pokojové květiny jsou pro ptáky velmi nebezpečné. Například květiny z rodu Philodendron, Dieffenbachia a Kalanchoe jsou pro ptáky jedovaté.

Knoflíky, háčky a malé kovové předměty. Malé kovové předměty, jako jsou knoflíky, háčky a sponky do vlasů, jsou pro papoušky velmi nebezpečné. Ptáci mohou tyto předměty pozřít a mohou se uvíznout v jejich trávicím traktu.

Všechny tyto předměty byste měli držet mimo dosah vašeho papouška. Je důležité, abyste se ujistili, že jeho prostředí je bezpečné a že je chráněn před nebezpečnými látkami a předměty. Také byste měli sledovat jeho chování a příznaky, které by mohly naznačovat, že je nemocný. Pokud se u vašeho papouška objeví jakékoli příznaky nemoci, měli byste okamžitě vyhledat veterináře.

Napsat komentář