Jak vidí papoušek barvy?

Jak vidí papoušek barvy?

Papoušci jsou jedním z nejbarevnějších druhů ptáků. Mnozí lidé se ptají, jak je možné, že papoušci vidí barvy tak jasně a intenzivně. Odpověď je jednoduchá – ptáci mají na sítnici ještě čtvrtý čípkový pigment, což jim umožňuje vidět více barev a barevných odstínů v ultrafialovém spektru světla, pro člověka neviditelném.

Vědci zjistili, že papoušci mohou vidět více barev než lidé. Lidské oko má tři čípkové pigmenty, které reagují na červenou, zelenou a modrou. Papoušci mají navíc čtvrtý čípkový pigment, který reaguje na ultrafialové světlo. To jim umožňuje vidět až osm barevných odstínů, které jsou pro člověka neviditelné.

Papoušci také mají větší rozlišení vidění. Místo tří čípkových pigmentů má každý papoušek čtyři. To znamená, že papoušci mají vyšší schopnost rozlišovat mezi odstíny barev a také vidí detaily, které lidé nevidí.

Papoušci také mají schopnost vidět ultrafialové světlo, což je pro člověka neviditelné. To jim umožňuje vidět věci, které by mohly být pro člověka skryté. To je také důvod, proč papoušci mohou vidět detaily, které lidé nevidí.

Výsledkem je, že papoušci mají schopnost vidět barvy a odstíny, které jsou pro člověka neviditelné. To jim umožňuje vidět věci, které by mohly být pro člověka skryté. Také mají vyšší schopnost rozlišovat mezi odstíny barev a vidět detaily, které lidé nevidí.

Napsat komentář