Která ryba nemá plynový měchýř?

Rybí svět je plný zajímavých a fascinujících skutečností. Jednou z nich je, že některé druhy ryb nemají plynový měchýř. V tomto článku se podíváme na to, které ryby nemají plynový měchýř a proč.

U kaprovitých ryb je měchýř rozdělen zaškrcením na dvě propojené komory. U těchto skupin dochází ke změně tlaku plynů poměrně snadno přijímáním polknutého vzduchu ze střeva nebo naopak jeho vypuzením. Tento proces je znám jako „přeplňování“.

Naopak okounovití pak již nemají plynový měchýř se střevem nijak propojen. Tato skupina ryb má však jiný způsob regulace tlaku plynů v těle. Místo toho, aby se plynový měchýř plnil vzduchem, okounovití regulují tlak plynů v těle pomocí jiných orgánů.

Okounovití mají orgány, které se nazývají „žábry“. Žábry jsou orgány, které jsou umístěny na obou stranách těla a jsou schopny absorbovat a vypouštět vzduch. Tyto orgány jsou schopny absorbovat vzduch z vody, kterou ryba plave a pomocí nich regulovat tlak plynů v těle.

Okounovití také mají schopnost absorbovat kyslík z vody, kterou plavou. Kyslík je absorbován do krve prostřednictvím speciálních orgánů, které se nazývají „plíce“. Plíce jsou umístěny na obou stranách těla a jsou schopny absorbovat kyslík z vody, kterou ryba plave.

Kromě toho, že okounovití nemají plynový měchýř, mají také schopnost absorbovat kyslík z vody. Tato schopnost je důležitá, protože jim umožňuje přežít ve vodách s nízkou koncentrací kyslíku.

Kromě okounovitých jsou i další skupiny ryb, které nemají plynový měchýř. Mezi tyto skupiny patří například úhořovití, ploticovití a štikovití. Tyto skupiny ryb mají schopnost absorbovat kyslík z vody, stejně jako okounovití.

V závěru lze říci, že okounovití a další skupiny ryb nemají plynový měchýř, ale mají schopnost absorbovat kyslík z vody. Tato schopnost jim umožňuje přežít ve vodách s nízkou koncentrací kyslíku. Navíc mají i schopnost regulovat tlak plynů v těle pomocí žáber. Tyto schopnosti jsou pro tyto skupiny ryb velmi důležité a umožňují jim přežít ve vodách s nízkou koncentrací kyslíku.

Napsat komentář