Co jedí andulky?

Andulky jsou oblíbenými domácími mazlíčky, kteří mají rádi pestrou stravu. Jako většina ptáků, i andulky potřebují vyváženou stravu, která jim poskytne všechny potřebné živiny. Kromě krmiva pro ptáky je třeba do jejich stravy zahrnout i ovoce a zeleninu.

Co andulkám prospívá? Andulky mají rády různé druhy ovoce. Z ovocných plodů jim chutnají jahody, dužniny pomerančů, oloupaná jablíčka, hrozny, rajčata, hrušky nebo višně. Všechny tyto druhy ovoce jsou pro andulky vhodné. Můžete jim také dát ostružiny, meruňky, ananas, banán, kiwi a mango.

Zelenina je také důležitou součástí stravy andulek. Můžete jim dát kousky mrkve, okurky, salátové listy, květák, kapustu, brokolici nebo cuketu. Všechny tyto druhy zeleniny jsou pro andulky vhodné. Také můžete andulkám dát nasekané listy špenátu nebo čerstvé bylinky, jako je petržel nebo kopr.

Vyvážená strava je pro andulky velmi důležitá. Je třeba, aby jim bylo poskytováno vyvážené množství ovoce a zeleniny. Je důležité, abyste andulkám dávali jen čerstvé a čisté potraviny. Je také důležité, abyste andulkám dávali jen malé množství ovoce a zeleniny, aby se vyhnuly přejídání.

Napsat komentář