Jak si ochočit divokou kočku?

Jak si ochočit divokou kočku?

Pokud jste se rozhodli ochočit divokou kočku, je to jistě odvážné a obdivuhodné rozhodnutí. Ochočení divoké kočky může být obtížné, ale není to nemožné. Vyžaduje to trpělivost, lásku a hodně trpělivosti.

Nejdůležitější je zajistit, aby se kočka cítila bezpečně a v pohodě ve svém novém domově. Nejprve ji umístěte do jedné místnosti, kde bude mít dostatek prostoru a soukromí. Dále se musíte obrnit trpělivostí a nesnažit se jakkoliv přibližovat ke kočce, dokud se ta nezačne volně procházet po svém novém teritoriu, klidně jíst a spát. Teprve potom ji umožnit průzkum zbytku domova a začít s ochočováním.

Jak si ochočit divokou kočku?

Proces socializace kočky je třeba rozdělit na menší úseky. Začněte tím, že se kočce přiblížíte a pomalu ji začnete hladit. Postupně se budete snažit, aby se kočka cítila pohodlně při vašem doteku. Můžete jí také nabídnout nějakou lahůdku nebo hračku, aby se začala s vámi ztotožňovat.

Kromě toho je důležité, abyste se snažili být k kočce pozitivní. Pokud se kočka bojí, nesnažte se ji hladit, ale místo toho ji pohladit a mluvit na ní tichým, klidným hlasem. Pokud se kočka cítí ohrožená, může se stát agresivní.

Je také důležité, abyste se snažili kočku vychovávat. Pokud se kočka chová špatně, můžete ji napomenout, ale nikdy ji neukřižujte nebo ji nezraňujte. To by jen zhoršilo situaci.

Kromě toho je důležité, abyste se snažili být k kočce konzistentní. Pokud se snažíte kočku ochočit, musíte se chovat stejně, jakmile se objeví nějaké změny.

Ochočení divoké kočky může být obtížné, ale není to nemožné. Nezapomeňte, že ochočení kočky může trvat i několik měsíců, takže buďte trpěliví a vytrvalí.

Napsat komentář