Kdy muze pes na palubu letadla?

Kdy může pes na palubu letadla?

Cestování s domácími mazlíčky je stále populárnější, ale pokud jde o cestování letadlem, může to být pro majitele psů trochu složité. Existuje několik pravidel a opatření, která musíte dodržovat, abyste mohli svého psa vzít s sebou na palubu letadla.

Nejprve je důležité pochopit, že ne všechna letadla mají stejná pravidla pro cestování s domácími mazlíčky. Některé letecké společnosti dokonce zakazují cestování s domácími mazlíčky na palubě. Proto je důležité, abyste se předem informovali o pravidlech vaší letecké společnosti.

Většina leteckých společností však povoluje cestování s domácími mazlíčky na palubě, pokud jsou splněny určité podmínky. Zvířata do 6, 8 nebo 10 kg obvykle mohou cestovat na palubě. Některé letecké společnosti však odmítají převážet boxery, buldoky a další plemena se zkráceným čenichem kvůli možným problémům s dýcháním za letu.

Kromě toho musí být pes před cestou očkován a mít platný očkovací průkaz. Některé letecké společnosti vyžadují, aby pes měl také mezinárodní pas pro zvířata.

Pokud jde o to, jak bude pes cestovat, je důležité, aby byl vhodně umístěn. Pes by měl být umístěn v kleci nebo v tašce, která je dostatečně velká na to, aby se pes mohl pohodlně pohybovat. Pes by měl být také zavázán, aby se zabránilo jeho pohybu po letadle.

Před cestou je také důležité, abyste se ujistili, že pes je zdravý a že má dostatek vody a jídla. Některé letecké společnosti vyžadují, aby pes měl také speciální obojek, který je schválen leteckou společností.

Vzhledem k tomu, že cestování s domácími mazlíčky je stále populárnější, mnoho leteckých společností začalo nabízet speciální služby pro cestující s domácími mazlíčky. Tyto služby mohou zahrnovat speciální obojky, klece, tašky a dokonce i jídlo pro vašeho psa.

V závěru lze říci, že cestování s domácími mazlíčky může být trochu složité, ale je to možné. Nezapomeňte se předem informovat o pravidlech vaší letecké společnosti a ujistěte se, že máte všechny potřebné dokumenty a vybavení. Pokud budete postupovat podle pravidel, můžete se svým psem bezpečně a pohodlně cestovat.

Napsat komentář