Proč křičí papoušek?

Proč křičí papoušek?

Papoušci jsou velmi inteligentní ptáci, kteří často vyjadřují své emoce skrze křik. Mnoho lidí se domnívá, že když opouští místnost, papoušek křičí, protože ho opouštíte. To však není podstatou problému.

Podstatou problému zřejmě není to, že odcházíte, ale chudá socializace (společenskost) papouška. Papoušci jsou tvorové, kteří potřebují být v kontaktu s lidmi a jinými ptáky. Pokud se papoušek nedostane dostatečného množství interakce, může se cítit osamělý a začít křičet.

Neumí se sám zabavit. Papoušci jsou tvorové, kteří potřebují být stimulováni, aby se cítili šťastní a v bezpečí. Pokud papoušek nemá dostatek hraček a aktivit, může se cítit frustrovaný a začít křičet.

Pokoj budete muset opouštět vždy, takže řešení není dělat to, co pták požaduje, ale raději ho přesvědčit, že se může bavit, i když vy u něj nejste. To znamená poskytnout mu dostatek hraček a aktivit, aby se mohl zabavit, a zároveň mu poskytnout dostatek socializace, aby se cítil šťastný a v bezpečí.

Když se papoušek naučí, že se může bavit i bez vás, bude méně pravděpodobné, že bude křičet, když opouštíte místnost. Umožněte mu získat potřebnou socializaci a zábavu, aby se mohl cítit šťastný a v bezpečí.

Napsat komentář