Co má rád papoušek?

Papoušci jsou velmi inteligentní a zábavní společníci. Kromě toho, že se jim dostává dostatečného pozornosti, je důležité, aby měli dostatek potravy. Co tedy má rád papoušek?

Čerstvé ovoce a zelenina jsou pro papoušky velmi důležité. Kromě čerstvého ovoce se hodí i to sušené (např. rozinky, nesiřené meruňky, křížaly…), které jim dodá důležité živiny. Podávejte jim také dostatek zeleniny – okurky, rajčata, mrkev, listy salátu. Úspěch jistě sklidí klas kukuřice, který papouška zabaví.

Papoušci také milují ořechy a semínka. Přidejte do jejich krmiva lískové ořechy, mandle, slunečnicová semínka a další. Vyhněte se však vlašským ořechům, protože jsou pro papoušky toxické.

Kromě toho, že je důležité poskytnout papouškovi vyváženou stravu, je také důležité, aby měl dostatek čerstvé vody. Vodu měňte každý den a zajistěte, aby byla čistá a čerstvá.

Kromě toho, že papoušci milují jídlo, je také důležité, aby měli dostatek zábavy. Koupit jim hračky, které jim umožní trénovat jejich dovednosti, je skvělý způsob, jak je zabavit.

Pokud se chcete ujistit, že je váš papoušek zdravý a šťastný, je důležité, abyste mu poskytli vyváženou stravu, čerstvou vodu a dostatek zábavy. Tímto způsobem můžete mít jistotu, že váš papoušek bude šťastný a zdravý.

Napsat komentář