Proč a jak mluví papoušci?

Proč a jak mluví papoušci?

Papoušci jsou jedním z nejvíce komunikativních druhů ptáků. Jejich způsob mluvy je založen na slovech, která slyší od svých rodičů a dalších ptáků ve svém hejnu. Papoušci vytváří velká hejna o několika stovkách jedinců, které jsou pohromadě, aby se mohli učit a sdílet zkušenosti.

Když se papoušci narodí, jejich rodiče za nimi i nadále létají a přikrmují je. Jen díky rodinnému jménu najdou spolehlivě vlastní potomky a odliší je od cizích mláďat. Když vytvoří dva dospělí papoušíčci pár, musí své hlasy navzájem sladit – musí najít společnou řeč.

Papoušci se učí mluvit tím, že opakují slova, která slyší od svých rodičů a dalších ptáků ve svém hejnu. Učí se také mluvit tím, že se snaží kopírovat intonaci a melodii hlasu ostatních ptáků. Papoušci jsou schopni si pamatovat velké množství slov a dokonce i frází. Papoušci se mohou naučit mluvit i člověčí řečí, pokud je budou dostatečně trénovat.

Papoušci jsou schopni vytvářet slova a fráze, které slyší od svých rodičů a dalších ptáků ve svém hejnu. Díky tomu jsou schopni vytvářet své vlastní věty a dokonce i konverzace. Papoušci se mohou učit nová slova a fráze, které jim řeknou jejich majitelé. To je důvod, proč jsou papoušci tak oblíbení mezi chovateli.

Napsat komentář